Masz pytania? Zadzwoń!

Mieszkanie dla Młodych a umowa spadku i umowa darowizny

28.04.2017

Jak sporządzić umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości, aby kwalifikowała się do programu Mieszkanie dla Młodych?

06.04.2017

Od 1 września 2015r. z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać osoby, które chcą nabyć nieruchomość również z rynku wtórnego. Zmiana ta spowodowała większe zainteresowanie powyższym projektem, zwłaszcza wśród mieszkańców małych miejscowości, w których rynek pierwotny jest słabo rozbudowany.

Zasady wypłaty dofinansowania z programu Mieszkanie dla Młodych

06.04.2017

Chciałbyś skorzystać z programu rządowych dopłat, ale nie wiesz czy spełniasz warunki? Interesuje Cię w jaki sposób odbywa się wypłata środków z MDM?  Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Dlaczego warto sięgnąć po przeznaczony na 2018 r. zasób środków z dopłat programu MDM?

28.03.2017

  Historia lubi się powtarzać. Pierwsze miesiące ubiegłego roku przyniosły wyczerpanie limitu dopłat MDM. Nie inaczej rozpoczął się rok 2017.  Duże zainteresowanie rządowym projektem Mieszkanie dla Młodych spowodowało, że przewidziana pula dofinansowania została wykorzystana już w styczniu. Czteroletni program zakończy się w 2018 r., stąd też już teraz należałoby pomyśleć o swojej przyszłości i zarezerwować przewidziane na ten okres środki. Do dyspozycji w 2017 r.  przeznaczono 50% z całości dopłat zaplanowanych na przyszły rok.

Ważność wniosku zarejestrowanego w systemie BGK

25.01.2017

Istotną informacją jest fakt, iż wnioski które są zarejestrowane przez Bank ważne są w systemie BGKu jedynie przez 60 dni. Oznacza to, że po tym terminie wniosek zostaje automatycznie usuwany.

Rezerwacja środków na dofinansowanie - rejestracja w aplikacji BGK.

23.01.2017

Rezerwacja środków na dofinansowanie w programie MdM polega na wykonaniu kilku czynności. Na początku tuż po zarejestrowaniu wniosku w systemie BGK’u odpowiedni Bank otrzyma wiadomość czy Klient kwalifikuje się do uzyskania dofinansowania.

MDM a oświadczenia składane przez Klienta

20.01.2017

W przypadku programu MdM konieczne jest wykazanie przez klienta pewnych informacji. Przede wszystkim wymaga się spełnienia pewnych warunków.

MDM a adaptacja pomieszczeń niemieszkalnych

18.01.2017

Czy mieszkania powstałe w wyniku adaptacji pomieszczeń niemieszkalnych (np. strychów) można traktować jako mieszkania nowo wybudowane, których zakup będzie uprawniał do ubiegania się o dofinansowanie?

MDM a finansowanie wykończenia

16.01.2017

Dofinansowanie wkładu własnego w przypadku mieszkań w systemie MdM jest udzielane w związku z faktem zakupu tego mieszkania, a sam kredyt może być udzielony jedynie na finansowanie mieszkania.

W jaki sposób ubiegać się o kredyt w programie MDM – kolejność działań

13.01.2017

Jak wiadomo przed staraniem się o kredyt MdM należy dokonać wielu czynności oraz kroków.